Ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty prywatnie? Zadbaj o zdrowie odpowiedzialnie!

ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty prywatnie - rehabilitacja

Fizjoterapia to dział medycyny zajmujący się nieinwazyjnymi sposobami na regenerację ciała, takimi jak: masaż czy leczenie temperaturą, wodą lub napięciem elektrycznym. Niektóre zabiegi fizjoterapeutyczne są finansowane przez NFZ, jednak za większość z nich trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Dowiedz się, ile kosztuje fizjoterapeuta!

Kiedy należy udać się do fizjoterapeuty?

Z jego usług najczęściej korzystasz wtedy, gdy dokucza Ci ból jakiejś części ciała, który nie jest spowodowany chorobą lub poważnym uszkodzeniem. Zwykle wiążę się on z napięciem mięśni albo nadwyrężeniem kręgosłupa i innych kości narażonych na urazy spowodowane niezdrowym trybem życia. Stąd wynika, że zabiegów fizjoterapeutycznych najczęściej potrzebują sportowcy oraz osoby pracujące w biurze, w pozycji siedzącej. Jeżeli wykonujesz jeden z tych zawodów, powinieneś wiedzieć, ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty – być może wkrótce sam będziesz potrzebował prywatnej wizyty w celu wyleczenia najczęstszych bólów.

Cena najczęstszych zabiegów fizjoterapeutycznych:

Rodzaj zabieg Czas zabiegu Cena
Masaż 60 minut 100-200 zł
Terapia falą uderzeniową 10 minut 100 zł
Akupunktura medyczna 30 minut 100-300 zł
Taping medyczny 10 minut 40-80zł

 

Fizjoterapeuta z dojazdem do domu – jakie zabiegi może wykonać?

Czasami trudno jest znaleźć czas, żeby jechać na drugi koniec miasta do gabinetu lekarskiego. Wiadomo też, że wygodniej po prostu umówić się na leczenie u siebie. Ile kosztuje wizyta fizjoterapeuty w domu i jakie zabiegi podczas niej może on wykonać? Jej cena z zasady nie musi być wyższa niż leczenie w gabinecie, ale możliwości fizjoterapeuty są ograniczone, ponieważ może on nie mieć dostępu do specjalistycznego sprzętu. Z tego powodu najczęściej oferowaną usługą domową jest masaż fizjoterapeutyczny.

Zobacz, jak wybrać ubezpieczenie szkolne dla dziecka!

Refundacja z NFZ – w jakim przypadku jest możliwa?

Osoby, które doświadczyły poważnych uszkodzeń takich części ciała jak: mózg, układ nerwowy, rdzeń kręgowy, czy dolne kończyny, mogą liczyć na finansowane przez NFZ domowe wizyty fizjoterapeuty. Bezpłatna terapia dostosowana jest długością do potrzeb pacjenta – zwykle trwa około 4 tygodni i może uwzględniać nawet 5 zabiegów dziennie. Ile kosztuje fizjoterapeuta prywatnie w przypadku wspomnianych wyżej uszkodzeń? Biorąc pod uwagę fakt, że NFZ na godzinę fizjoterapii przeznacza zwykle 100 zł, całe leczenie może kosztować nawet 14 000 zł – dlatego warto wiedzieć, w jakich przypadkach przysługuje nam refundacja.

Sprawdź także, ile kosztuje okulista prywatnie!

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy planowaniu fizjoterapii?

Poza tym, ile kosztuje fizjoterapeuta, istotna jest lokalizacja, dostępne godziny oraz co najważniejsze – kompetencje lekarza. Szukając specjalisty w Internecie, porównaj ceny poszczególnych gabinetów i zakres ich usług. Gdy znajdziesz już miejsce odpowiednie dla siebie, sprawdź, czy nie można kupić korzystniejszego leczenia w pakiecie lub planie długoterminowym. Jeżeli realizujesz skierowanie od NFZ, terminy najbliższych wizyt sprawdzisz na stronie https://terminyleczenia.nfz.gov.pl.