Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Wskazówki

szybka nauka języka angielskiego - kartka z napisem letr learn english

Szybka nauka języka w 2 tygodnie to coś, o czym marzy większość z nas, zwłaszcza przed wyjazdem na wakacje, ale nie tylko. Także przed ważną rozmową o pracę lub po prostu dla własnej satysfakcji. Jak nauczyć się języka w bardzo krótkim czasie? Skorzystaj z naszych porad!

Jak szybko nauczyć się języka obcego – uniwersalne wskazówki!

Czy marzysz o opanowaniu języka obcego w zawrotnym tempie? Bez względu na to, czy to zrobić dla celów osobistych, czy zawodowych, mamy dla Ciebie przydatne podpowiedzi, które pomogą Ci błyskawicznie oraz skutecznie nauczyć się nowego języka.

 1. Określ swoje cele. Zanim zaczniesz, zastanów się, do czego potrzebujesz języka obcego. Podróżowanie, rozmowa z obcokrajowcami, czy zwiększenie szans na awans w pracy? Cele pomogą Ci utrzymać motywację i dobrać odpowiednie słownictwo, na którego nauce musisz skupić się szczególnie mocno.
 2. Wprowadź regularność i codzienną praktykę. Cykliczność jest kluczem! Codziennie poświęcaj choć chwilę na naukę. Nawet 15-20 minut każdego dnia da lepsze efekty niż długie sesje raz w tygodniu. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na ćwiczenia 7 dni w tygodniu, rób to przynajmniej 4 lub 5 razy.
 3. Konwersacje i praktyka z native speakerami. Szukaj okazji do rozmów z osobami, dla których ten język jest ojczysty. Jeżeli nie masz w pobliżu żadnej szkoły językowej lub po prostu wolisz uczyć się w domu – skorzystaj z zajęć online.

 

kowersacja - nauka mówienia w języku angielskim

 

 1. Zanurz się w języku”. Jak szybko nauczyć się języka angielskiego czy jakiegokolwiek innego? Przez stały kontakt z nim, dlatego praktykuj co najmniej kilka razy w tygodniu i staraj się mieć z nim stały kontakt. Oglądaj filmy, seriale, słuchaj muzyki w języku, który chcesz opanować. To świetny sposób na osłuchanie się z intonacją, akcentem czy potocznymi zwrotami.
 2. Ucz się z różnych źródeł. Wykorzystuj różnorodne materiały edukacyjne, takie jak podręczniki, aplikacje, strony internetowe czy podcasty. To pomoże Ci poznać różnorodne aspekty języka, wzbogaci słownictwo i sprawi, że nauka nie będzie nudna.
 3. Powtarzaj to, co już wiesz! Pod prysznicem, w czasie spaceru czy gotowania obiadu… Po prostu mów do siebie w myślach i sprawdzaj, co pamiętasz. Myśl w tym języku, nie pozwól na zapominanie słówek czy przydatnych zwrotów.
 4. Wykorzystuj dostępne technologie. Są to m.in. aplikacje do nauki języka, strony internetowe, podcasty, zajęcia zdalne itp. Są one świetnym uzupełnieniem tradycyjnych metod nauki.
 5. Czytaj powieści w tym języku. Książki do nauki języka angielskiego są bardzo przydatne i na pewno pomogą Ci usystematyzować wiedzę, to jednak nie wszystko. Choć na początku będzie to trudne – staraj się czytać literaturę w języku, którego się uczysz. Niezrozumiałe zwroty czy słówka podkreślaj i sprawdzaj w słowniku. Możesz także skorzystać ze specjalnych aplikacji, które ułatwiają czytanie książek na telefonie lub czytniku e-booków. Pozwalają one na oznaczanie słówek, których nie znasz, tłumaczą je oraz przygotowują specjalne ćwiczenia, które pomogą Ci w ich zapamiętaniu.

 


Darmowe aplikacje do nauki angielskiego

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Korzystając z tego, z czym niektórzy z nas nie rozstają się na krok. Czyli… z telefonu! Zamiast scrollować social media lub oglądać bezsensowne filmiki, wykorzystaj czas ze smartfonem efektywnie.

Sprawdź te darmowe apki do nauki języka i wybierz tą, która spodoba Ci się najbardziej:

 • Duolingo. To aplikacja, o której słyszała chyba większość z nas. O jej popularności może decydować to, że twórcy zdecydowali się na wykorzystanie metody gamifikacji, co oznacza, że uczestnicy zbierają punkty oraz nagrody. Mogą także między sobą konkurować oraz porównywać wyniki. Dzięki tej nutce rywalizacji wiele osób chętniej wraca do apki każdego dnia.
 • Busuu. Darmowa wersja ma wiele przydatnych opcji, choć warto porównać ją z opcją premium. Jednak nawet w tej bezpłatnej możesz rozmawiać z innymi użytkownikami apki, robić kursy sprawdzające Twoją znajomość słownictwa i gramatyki, testy postępów oraz pobierać lekcje do użytku offline.
 • Memrise. Aplikacja, która uczy angielskiego poprzez zapamiętywanie słówek oraz zwrotów przy pomocy mnemotechnik.
 • BBC Learning English. Oferuje różnorodne możliwości nauki języka angielskiego, w tym kursy dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Aplikacja zawiera również gry, quizy oraz inne materiały edukacyjne, które pomogą Ci w nauce języka.

Aplikacje to świetny sposób na naukę angielskiego w domu i w podróży. Są łatwe w obsłudze, oferują różnorodne ćwiczenia, które sprawią, że nauka jest przyjemna oraz efektywna. Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Bez stresu, powtarzając go regularnie, wracając do ćwiczeń każdego dnia – apki językowe zdecydowanie to ułatwiają!

 

błędy w szybkiej nauce języka obcego - infografika

Szybkie kursy języka angielskiego – gdzie ich szukać?

Czy ekstremalnie szybka nauka języka angielskiego jest możliwa? Mówi się, że dla chcącego nic trudnego. Jeżeli zaangażujesz wszystkie swoje zasoby i zdecydujesz się na pomoc specjalistów – masz szansę na sukces! Jak więc szybko nauczyć się języka angielskiego? Skorzystaj z profesjonalnych kursów.

 

Co zyskasz, zakładając konto oszczędnościowe? Sprawdź!

 

Gdzie znajdziesz takie zajęcia? Szukaj w szkołach językowych, centrach edukacyjnych, ale także… online. Kursy zdalne są coraz popularniejsze. Na pewno także wygodne. Co najważniejsze – pozwolą Ci zaoszczędzić czas, który poświęciłbyś na dojazdy.

Przed wyborem kursu koniecznie sprawdź opinie oraz dowiedz się, jaką metodę wykorzystuje – poczytaj o niej i zastanów się, czy będzie odpowiednia dla Ciebie. Zanim się zapiszesz, zorientuj się także, jakie będą koszty i czas trwania kursu.

Wiesz już, jak szybko nauczyć się języka angielskiego. Mamy nadzieję, że wcielisz w życie nasze porady i że okażą się one przydatne. Good luck!