Cashback – co to i jak wpływa na domowy budżet? Sprawdź!

co to jest cashback i w jakich sklepach działa? - aplikacja do cashbacku

Czy można oszczędzać, wydając pieniądze? Jak zarobić bez wysiłku, za pomocą kilku kliknięć? Cashback to idealny sposób na efektywne gromadzenie oszczędności. Dzięki niemu zyskasz na każdym zakupie! Co to za program i jaki cashback wybrać? Koniecznie przeczytaj!

Cashback – co to za program i jak działa?

Cashback to program lojalnościowy oparty na zwrotach pieniędzy za dokonywane zakupy.

Jego głównym celem jest budowanie więzi z klientami, zachęcanie ich do powtarzania zakupów oraz nagradzanie za lojalność. Działanie programu jest stosunkowo proste: klienci, którzy zarejestrowali się w programie cashback, otrzymują zwrot części kosztów wydanych na zakupy.

Aby skorzystać z programu, zarejestruj się na stronie lub w aplikacji. Dzięki temu możesz liczyć na zwrot określonej kwoty transakcji. W jakiej wysokości? Wszystko zależy od sklepu, rodzaju cashbacku oraz aktualnych promocji. Zgromadzone środki wykorzystasz na kolejne zakupy lub wpłacisz na swoje konto bankowe.

 

Zobacz, ile zyskasz na koncie oszczędnościowym!

 

Kto odnosi korzyści z cashbacku? Zarówno klienci, jak i sklepy partnerskie. Konsumenci otrzymują zwrot części wydanych pieniędzy, a firmy zyskują lojalnych klientów oraz dane dotyczące preferencji zakupowych, które następnie wykorzystują do personalizacji ofert oraz lepszego zrozumienia potrzeb konsumenckich.

Programy cashback różnią się między sobą, zarówno pod względem oferowanych zwrotów, jak i zasad korzystania. Dlatego przed dołączeniem do programu dokładnie zapoznaj się z regulaminem oraz warunkami uczestnictwa. Dzięki temu w pełni wykorzystasz jego potencjał i wybierzesz rozwiązanie najlepsze dla Ciebie. Zwróć szczególną uwagę na termin, w jakim środki zostaną przelane na Twój rachunek – nie są one bowiem wypłacane od razu. Musisz odczekać jakiś czas, np. miesiąc, ponieważ w tym czasie teoretycznie mógłbyś zwrócić produkt do sklepu.

 

Cashback to jednak nie tylko zakupy online! Karta cashback to rodzaj karty płatniczej, dzięki której otrzymasz zwrot wydanych środków np. w sklepie stacjonarnym. Jak działa? Na Twoje konto jest zwracana wartość procentowa lub określona kwota pieniędzy za płatności dokonane kartą. To atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które regularnie korzystają z karty płatniczej i chcą na tym skorzystać.

 

Sprawdź, jak płacić telefonem!

 

Karty cashback często oferują specjalne promocje lub korzyści związane z wydatkami w określonych kategoriach, np. za produkty spożywcze, paliwo, zakupy online czy podróże. Niektóre karty mogą również zapewniać bonusy za pierwsze zakupy bądź osiągnięcie określonego poziomu wydatków.

Jak widzisz, to doskonały sposób na oszczędzanie. Oczywiście nie licz na niebotyczne kwoty, ale na pewno jest to idealna forma podreperowania domowego budżetu, a zarazem oszczędności, które „robią się” same.

Jaki jest najlepszy cashback? Ten, który oferuje wysokie zwroty oraz długą listę sklepów, które zapewnią Ci zwrot środków. Więcej dowiesz się w kolejnym akapicie.

Cashback – lista sklepów, w których otrzymasz zwrot za zakupy!

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wszyscy najwięksi gracze są lub w najbliższym czasie będą dostępni w najpopularniejszych programach cashback. Lista sklepów oraz firm jest naprawdę pokaźna, a nieustannie się powiększa. Cashback w Polsce ma się naprawdę dobrze – dzięki temu bez problemu zrobisz zakupy, na których zarobisz! Zyskasz dzięki temu pieniądze na kolejne transakcje – kupisz nowy fotel, kosmetyk, zestaw Lego czy cokolwiek chcesz.

Oto kilka popularnych sklepów oraz marketplace’ów, za zakupy, w których możesz otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy:

 • Allegro,
 • Amazon,
 • Empik,
 • Media Expert,
 • Neonet,
 • RTV Euro AGD,
 • IKEA,
 • Leroy Merlin,

To tylko kilka przykładów, a lista miejsc, w których kupisz dowolne produkty, zarabiając na tym, jest naprawdę ogromna. Jeżeli robisz zakupy w jakimś sklepie online szczególnie często – przed wyborem cashbacku koniecznie zorientuj się, czy znajdziesz tam swój ulubiony e-sklep.

Czy jest możliwe podanie pełnej listy miejsc, które dołączyły do cashbacku? Oczywiście, że nie, ponieważ lista ta jest nieustannie aktualizowana.

Cashback – wtyczki, strony i aplikacje. Zobacz, jak zarobić!

Z promocji cashback warto korzystać zawsze, gdy robisz zakupy online. Jak to zrobić? Wystarczy zainstalować wtyczkę bądź aplikację lub wejść na odpowiednią stronę. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z dostępnych programów cashback.

 • LetyShops – jeden z najbardziej znanych w Polsce programów cashback. Oferuje zwrot pieniędzy za zakupy w ponad 3000 sklepów internetowych.
 • Cashback World – międzynarodowy program, który działa w ponad 50 krajach, a w jego bazie znajduje się ponad 150 000 sklepów.
 • Refunder – oferuje zwrot pieniędzy za zakupy w ponad 1300 sklepów internetowych.
 • Tipli – dzięki niemu otrzymasz zwrot części kwoty wydanej na zakupy w prawie 1300 sklepów internetowych.

Kupujesz coś w e-sklepie? Uruchom wtyczkę lub aplikację przed dokonaniem zakupów. Przekierują Cię one do sklepu internetowego ze specjalnym linkiem. Po dokonaniu zakupów i odczekaniu określonego czasu (w którym np. mógłbyś zwrócić przedmiot do sklepu) dostaniesz zwrot pieniędzy na konto.

Oprócz wyżej wymienionych programów cashback, warto wspomnieć także o kilku innych, takich jak: Plente, Rakuten, BeFrugal. Jeśli często robisz zakupy nie tylko w polskich sklepach – na pewno Ci się przydadzą!

Programy cashback to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy podczas zakupów online. Wystarczy kilka kliknięć, aby odzyskać część pieniędzy, które wydałeś. Korzystaj z programów cashback i oszczędzaj! To bardzo łatwe, a z czasem możesz uzbierać naprawdę sporą kwotę na kolejne zakupy.

Cashback – FAQ

Cashback to forma zwrotu części wydanych pieniędzy po dokonaniu zakupów w sklepach partnerskich. Po zarejestrowaniu się w programie cashback robisz zakupy w sklepie, a następnie otrzymujesz zwrot w wysokości określonego procentu wartości Twojego koszyka zakupowego.
Tak, cashback jest bezpieczny. Jednak bardzo ważne jest korzystanie z zaufanych platform cashbackowych. Zawsze sprawdzaj opinie innych użytkowników oraz warunki korzystania z danej usługi.
Uzbieraj odpowiednią kwotę za zakup produktów w sklepie Empik na swoim koncie cashbackowym, a następnie wydaj na kolejne zakupy.
Cashback World to międzynarodowa platforma cashbackowa, która umożliwia zwrot pieniędzy za zakupy u partnerów. Po rejestracji zrobisz zakupy w sklepach partnerskich, a następnie na swoje konto cashback otrzymasz zwrot części poniesionych kosztów.
Wybór cashbacku zależy od Twoich preferencji i zakupowych nawyków. Przed podjęciem decyzji – sprawdź przede wszystkim listę sklepów partnerskich oraz wysokość zwrotów, które otrzymasz, przystępując do programu.
Pieniądze, które otrzymujesz po transakcji z partnerem programu cashbackowego, są Twoim przychodem. Oznacza to, że podlegają one opodatkowaniu podatkiem dochodowym.