Od czytania książek o inwestycjach zaczęła się moja cała pasja do tematu. Na ich podstawie mogłem tworzyć dochodowe systemy inwestycyjne, unikać błędów czy odkrywać nowe podejście. Poniżej rekomendowane książki które czytałem sam  wierzę że przyniosą Wam tyle wiedzy i korzyści co mi.

“Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Robert Kiyosaki.

Absolutny klasyk w obszarze finansów osobistych. Robert w swojej książce podpowiada jak układać swoje życie i podejście do pieniędzy, żeby osiągnąć wolność finansową. Wprowadzone chociaż kilka wskazówek z jego książki mogą diametralnie odmienić wasz portfel i sposób postrzegania pieniędzy. Ostrzegam ta książka jest jak czerwona pigułka w Matrix, po przeczytaniu już nie ma odwrotu;)

Ja przez nią wciągnęłam sie w temat inwestycji, ponad 20 lat temu. W zasadzie zawdzięczam jej to gdzie dziś jestem. Wciąż do niej wracam i widzę, że nadal jest aktualna a jeszcze mogę wiele rzeczy z niej wprowadzić czy dzięki niej usprawnić. Absolutnie polecam!

Analiza techniczna rynków terminowych”. John Murphy.

To książka która mnie przybliżyła do tematu handlu na giełdzie a wręcz sprawiła że zacząłem na niej grać a później ukończyłem studia ekonomiczne. Jest absolutny „must-have” dla kogoś kto chce regularnie grać na giełdzie czy inwestować, Dzięki niej zrozumiesz jak budują się poziomy wsparcia czy oporu. Po co Ci średnie kroczące czy oscylator stochastyczny. To baza wiedzy która umożliwi Ci lepsze zrozumienie finansowego slangu zwłaszcza z zakresu analizy technicznej.

„Analiza techniczna rynków terminowych” John Murphy to niezbędna pozycja na półce gracza jednosesyjnego jak i inwestora długoterminowego.

„Zawód inwestor giełdowy”. Alexander Elder.

To książka, która bardzo szeroko traktuje temat inwestowania na giełdzie. Ponadto poza elementami technicznymi, planowaniu strategii, skupia się w dużej mierze na psychice inwestora. Droga do zwycięstwa z liczbami, które niestety bywają często przeciwko Tobie, wymagają kompleksowego podejścia i wiedzy praktyka. „Zawód inwestor giełdowy” Aleksander Elder to książka które sprawi że albo temat pokochasz albo na dobre porzucisz.

„Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami” Jack D. Schwager.

Książka ta jest rozmową z całym parkietem najwybitniejszych inwestorów przeprowadzona przez jednego z najlepszych graczy giełdowych. Esencja wiedzy i spotkanie z panelem prawdziwych mędrców w pigułce. „Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami” Jack D. Schwager jest wypłynięciem na głębokie wody tradingu z potężnym kołem ratunkowym. Polecam!

„Analiza formacji na wykresach giełdowych. Wprowadzenie”. Thomas N. Bulkowski.

Thomas w swoich książkach jest najbardziej rzeczowym, bezpośrednim i łatwym w czytaniu autorem z zakresu inwestycji jakiego znam. Do tego jest do bólu metodyczny i transparenty pod względem skuteczności poszczególnych technik inwestycyjnych czy formacji analizy technicznej. „Analiza formacji na wykresach giełdowych. Wprowadzenie”. Thomas N. Bulkowski. Żałuję że książki tej nie spotkałem na samym początku mojej drogi inwestycyjnej. Przeczytaj koniecznie!

“The Master Swing Trader: Tools and Techniques to Profit from Outstanding Short-Term Trading Opportunities”. Alan S. Farley.

Absolutny hit. Ta książką po prostu miażdży. Jeśli znasz angielski to koniecznie dołóż to książkę to swojej listy na ten rok czytania. Gdy ją czytasz to tak jakbyś stał z Alanem przed komputerem i zawierał z nim transakcje a on za uchem szeptał Ci co robić a czego nie. I to bez żadnego filtra czy obawy, że powie Ci za dużo. “The Master Swing Trader: Tools and Techniques to Profit from Outstanding Short-Term Trading Opportunities”. Najlepsza książka z zakresu Swing Tradingu i w ogóle zrozumienia jak działa rynek. Lepiej żebyś już wcześniej znał się na temacie bo dużo tu branżowego slangu.