Jak inwestować podczas koronawirusa?

Na pewno to, co dzieje się w naszym kraju i na świecie nie jest nazbyt optymistyczne z wielu względów, a przede wszystkim w powodu sposobu oddziaływania wirusa SARS-CoV-2 na zdrowie naszych najbliższych i nas samych. Drugim elementem jest to, jak wpływa na działanie firm, zarówno tych, które sami posiadamy lub w których jesteśmy zatrudnieni. W obu przypadkach odczuwamy znaczne ograniczenie przychodów. Zmienia się również nasz dotychczasowy styl życia oraz pracy.

Kryzys też ma zalety

Jednak jest to też moment bardzo specyficznych wydarzeń na rynku giełdowym, w instytucjach finansowych, lotniczych, restauracjach, czy hotelach oraz na innych obszarach. Więc pomimo tego, że w wielu aspektach koronawirus może na nas negatywnie wpływać, to jednak są również okoliczności, w których powstają wyjątkowe okazje do osiągnięcia zysku.

Giełda jest jednym z miejsc, na których ludzie od początku trwania epidemii zarobili naprawdę duże pieniądze. Akcje firm, które dostarczają maski, środki higieniczne, środki dezynfekcyjne lub testy na wirusa, czy potencjalnie w przyszłości produkujące leki dla osób chorych na COVID-19. Firmy typu biomedica potrafiły wystrzelić o ponad 200% w ciągu kilku dni i takie okazje zazwyczaj zdarzają się naprawdę rzadko, a teraz nie są niczym wyjątkowym.

Korzyści dla wirtualnego świata

Innym obszarem są firmy z szeroko rozumianego świata cyfrowego oraz online, które skorzystały z tej sytuacji, ponieważ jesteśmy zmuszenia do siedzenia w domu i korzystania z ich usług. Również akcje spółek zagranicznych, które obsługują telekonferencje, znacząco wzrosły na wartości. A firmy opóźniające proces transformacji cyfrowej, próbują teraz szybko nadrobić zaległości. Sprzedawcy online, firmy typu Amazon, czy ludzie handlujący na Allegro, odnotowują z każdym dniem coraz większą sprzedaż.

Reakcje państw na negatywny wpływ koronawirusa na ich gospodarki sprawiły, że znacząco obniżono koszty kredytu. Oferty w bankach potaniały i choć może być teraz trudniej dostać kredyt ze względu na zmianę podejścia do ryzyka, to oprocentowanie jest niższe. Jeżeli już macie kredyt, to prawdopodobnie w najbliższym czasie odczujecie pozytywne skutki w postacie obniżonych rat lub niższych odsetek na kartach kredytowych.
Sklepy online oferują dodatkowe oferty, które do tej pory nie były dostępne dla klientów albo nie w tak szerokim zakresie.

A Wy jak zarobiliście do tej pory na koronawirusie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *