Jak zarobić pieniądze na kredycie?

Na naszym blogu piszemy na różne tematy jak inwestować, natomiast mało kto zastanawia się nad tym jak można zarobić biorąc kredyt, który też może nam pomóc później w inwestycjach.
Chociaż może wydawać się to trudne do osiągnięcia to przeglądając oferty internetowe banków na pewno natknęliście się na oferty typu „kredyt za zero”, „zapłacimy twoją pierwszą ratę” i inne za pomocą, których banki próbują zwabić nowych klientów. I to jest właśnie jeden z pierwszych sposobów jak zarobić na kredycie, ponieważ kiedy bierzesz kredyt za 0 zł to nie płacisz żadnych odsetek i nie tylko nie ponosisz kosztu z tego tytułu a również zarabiasz. Jak? To dlatego, że pieniądze tracą na wartości w czasie. Biorąc pod uwagę ostatnią inflację na poziomie 4% (stan na styczeń 2020) to jeżeli ona utrzyma się na tym poziomie to spłacając kredyt, upraszczając, jesteśmy te 4% do przodu. Jeżeli bierzesz kredyt na 10 000 zł i jest on nieoprocentowany to zarabiasz 400 zł w skali
roku, ponieważ nie wydałeś swoich pieniędzy, a pieniądze które oddałeś do banku w ratach z czasem traciły na wartości. Dodatkowo możesz część pieniędzy przeznaczyć na np. na inwestycje. Jeśli otrzymane „darmowe” środki ulokujesz na lokacie, funduszu ETF, akcjach z dywidendą, obligacjach to jesteś w stanie dodatkowo pomnożyć takie środki. Zakładając lokatę na 3% rocznie do budżetu domowego z 10 000 zł otrzymasz dodatkowe ponad 300 zł.

To prawda może być ci trudno uzyskać taką sumę w jednym kredycie na zero. Natomiast jeżeli dobrze rozejrzysz się po rynku to jesteś w stanie osiągnąć to w dwóch lub trzech kredytach i niekoniecznie muszą być one zaciągnięte w banku. W Internecie znajdziesz wiele firm pożyczkowych z podobnymi ofertami, aczkolwiek tutaj oczywiście zwracamy uwagę na to, że jeżeli nie oddamy pożyczonych pieniędzy w określonym terminie to koszt odsetek będzie zdecydowanie wyższy, dlatego trzeba robić to z rozwagą.

Kolejnym sposobem jest wzięcie większego kredytu ratalnego i dołożenie części w postaci wkładu własnego. Duże koncerny samochodowe przeważnie posiadają swoje banki, a one z kolei oferują preferencyjne kredyty ratalne. Jednym z nich jest kredyt ratalny z wkładem własnym na poziome 30% .Kupując auto za 80 000 zł musimy wyłożyć własnych 24 000 zł pozostałe 56 000 zł jest oferowane w oprocentowaniu zerowym. W ten sposób zamiast pozwolić na redukcje posiadanych oszczędności wraz utratą wartości auta możesz te pieniądze przeznaczyć na kolejne inwestycje. Pamiętać trzeba, że często przy takim kredycie może być wymagany zakup dodatkowego ubezpieczenie, natomiast trudno potraktować je na równi z kosztem odsetek, ponieważ ubezpieczenie np. od utraty pracy gwarantuje opłacanie rat przez określony czas czy też spłatę kredytu, a odsetki trafiają do banku, nie chroniąc nas przed niczym. Poniżej przedstawię kilka kalkulacji na potwierdzenie tego co właśnie przeczytaliście, ale też jako przykłady jak możemy zarobić kilka procent w roku umiejętnie dobierając oferty od banku czy też łącząc kilka kredytów darmowych i dzięki temu uzyskując dodatkową kasę.

LOKATA Miesięczna (odnawiana co miesiąc)
Suma 10 000 zł
Oprocentowanie 3%
Zysk 304 zł (kapitalizacja miesięczna)
DYWIDENDA Echo
Suma 10 000 zł
Stopa 10,87%
Zysk 1087

LOKATA Miesięczna (odnawiana co miesiąc)
Suma 56 000 zł
Oprocentowanie 3%
Zysk 1 703 zł (kapitalizacja miesięczna)
DYWIDENDA Echo
Suma 56 000 zł
Stopa 10,87%
Zysk 6 087 zł (nie uwzględniając wzrostu wartości akcji w 2019)

1 myśl na temat “Jak zarobić pieniądze na kredycie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *