Jak inwestować podczas koronawirusa?

Na pewno to co dzieje się w naszym kraju i na świecie nie jest nazbyt optymistyczne z wielu względów, a przede wszystkim w powodu tego jak wirus covid 19 afektuje zdrowie naszych najbliższych i nas samych. Drugim elementem jest to jak wpływa na działanie firm, zarówno tych, które sami posiadamy lub w których jesteśmy zatrudnieni. W obu przypadkach odczuwamy  znaczne ograniczenie przychodów. Zmienia się również nasz dotychczasowy styl życia oraz pracy.

Jednak jest to też również moment bardzo specyficznych wydarzeń na rynku giełdowym, w instytucjach finansowych, lotniczych, restauracjach czy hotelach oraz w wielu innych obszarach. Więc pomimo tego, że w wielu aspektach koronawirus może nas negatywnie wpływać to jednak są również moment, w którym powstają wyjątkowe okazję do osiągnięcia  zysku.

Giełda jest jednym z miejsc na których ludzie od początku trwania epidemii zarobili naprawdę duże pieniądze. Akcji firm, które dostarczają maski środki higieniczne, środki dezynfekcyjne lub testy na wirus, czy potencjalnie w przyszłości produkujące leki dla osób chorych na koronawirusa, jak również firm typu biomedica potrafiły wystrzelić o ponad 200% w ciągu kilku dni i takie okazje zazwyczaj zdarzają się naprawdę rzadko, a teraz nie są niczym wyjątkowym.

Innym obszarem są firmy, które korzystając z tej sytuacji, to firmy z szeroko rozumianego świata cyfrowego oraz online, ponieważ jesteśmy zmuszenia do siedzenia w domu i korzystania z ich usług. Również akcje spółek zagranicznych, które obsługują telekonferencje znacząco wzrosły na wartości. A firmy które opóźniały proces transformacji cyfrowej próbują teraz szybko nadrobić zaległości. Sprzedawcy online firmy typu Amazon czy ludzie handlujący na Allegro odnotowują z każdym dniem coraz większa sprzedaż.

Reakcje państw na negatywny wpływ koronawirusa na gospodarki sprawiły iż znacząco obniżono koszt kredytu. Oferty w bankach potaniały i choć może być teraz trudniej dostać kredyt ze względu a zmianę podejścia do ryzyka, ale oprocentowanie jest niższe. Jeżeli już macie kredyt to prawdopodobnie w najbliższym czasie odczujecie pozytywne skutki w postacie obniżonych rat lub niższych odsetek na kartach kredytowych.
Sklepy online oferują dodatkowe oferty, które do tej pory nie były dostępne dla klientów albo nie w tak szerokim zakresie.

A Wy jak zarobiliście do tej pory na koronawirusie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *